PL EN

Najnowsze wiadomości

Zapraszamy do zapoznania się z działem aktualności, na którego łamach dzielimy się z Państwem informacjami dotyczącymi naszej firmy oraz zmian w prawie. Więcej ciekawych informacji znajdą Państwo również na naszym profilu Facebook.

Gdzie złożyć sprawozdanie finansowe spółki z o.o?

01 lipiec 2015 r.

Spółki z o. o., których rok obrotowy tożsamy jest z rokiem kalendarzowym, mają czas na zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego za 2014 r. do dnia 30 czerwca 2015 r. Tu może pojawić się pytanie: co zrobić w przypadku, gdy sprawozdanie finansowe nie zostanie zatwierdzone w ustawowym terminie?
W takim przypadku, sprawozdanie finansowe należy złożyć w sądzie rejestrowym dwukrotnie. Po raz pierwszy jako sprawozdanie niezatwierdzone do 15 lipca 2015 r., a po raz drugi już po jego zatwierdzeniu w ciągu 15 dni po tym zdarzeniu.

Gdzie i do kiedy należy złożyć zatwierdzone sprawozdanie finansowe?

Po zatwierdzeniu sprawozdania należy przekazać je odpowiednim instytucjom. Spółki z o.o., które są objęte wpisem do KRS, składają sprawozdanie w tym rejestrze w ciągu 15 dni od daty jego zatwierdzenia. Tak więc w spółce, której rok obrotowy zakończył się 31 grudnia 2014 r., złożenie sprawozdania w KRS wraz z dokumentami określonymi w art. 69 ust. 1 ustawy o rachunkowości powinno nastąpić do 15 lipca 2015 r.

Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych są zobligowani złożyć sprawozdanie finansowe za 2014 r. w urzędzie skarbowym łącznie z dokumentami określonymi w art. 27 ust. 2 ustawy o pdop. Termin na złożenie sprawozdania to 10 dni od daty jego zatwierdzenia, czyli najpóźniej 10 lipca 2015 r.

Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych musieli z kolei dołączyć swoje sprawozdanie finansowe do zeznania za 2014 r.

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości dotyczące formalnych aspektów prowadzenia firmy, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na każde pytanie. Doradzimy optymalne rozwiązania. Rozwiążemy zaistniałe problemy.

Potrzebujesz
więcej informacji?
Napisz do nas!

Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania.

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź treść wiadomości

Strona korzysta z plików Cookies (Polityka prywatności)

© 2024 | Trames sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stronę wykonało: avangardo.pl

RABAT 50%

Dla wszystkich nowych klientów!

3 miesiące - tylko 50% ceny.

 

ZADZWOŃ TERAZ!

tel. 91 424 43 47