PL EN

Najnowsze wiadomości

Zapraszamy do zapoznania się z działem aktualności, na którego łamach dzielimy się z Państwem informacjami dotyczącymi naszej firmy oraz zmian w prawie. Więcej ciekawych informacji znajdą Państwo również na naszym profilu Facebook.

Czy od wypłaconej dywidendy należy zapłacić podatek?

24 czerwiec 2015 r.

Dywidendy stanowią przychód z kapitałów pieniężnych (art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o pdof) i są opodatkowane 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Podatek ten pobiera się od kwoty dywidendy, bez pomniejszania jej o koszty uzyskania, co wynika z art. 30a ust. 1 pkt 4 i 6 ustawy o pdof.

Do obliczenia, pobrania oraz wpłacenia tego podatku na konto właściwego urzędu skarbowego zobowiązany jest płatnik, czyli spółka wypłacająca dywidendę. Warto dodać, że udziałowiec nie łączy przychodu z tytułu dywidendy  z dochodami opodatkowanymi według skali podatkowej i nie wykazuje go w zeznaniu rocznym (art. 30a ust. 7 i art. 45 ust. 3 ustawy o pdof).

Czy wypłatę dywidendy można rozliczyć w inny sposób?
Na to pytanie, jak również na każde inne dotyczące dywidend, jesteśmy zawsze gotowi Państwu odpowiedzieć.

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości dotyczące formalnych aspektów prowadzenia firmy, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na każde pytanie. Doradzimy optymalne rozwiązania. Rozwiążemy zaistniałe problemy.

 

Potrzebujesz
więcej informacji?
Napisz do nas!

Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania.

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź treść wiadomości

Strona korzysta z plików Cookies (Polityka prywatności)

© 2022 | Trames sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stronę wykonało: avangardo.pl

RABAT 50%

Dla wszystkich nowych klientów!

3 miesiące - tylko 50% ceny.

 

ZADZWOŃ TERAZ!

tel. 91 424 43 47