PL EN

Najnowsze wiadomości

Zapraszamy do zapoznania się z działem aktualności, na którego łamach dzielimy się z Państwem informacjami dotyczącymi naszej firmy oraz zmian w prawie. Więcej ciekawych informacji znajdą Państwo również na naszym profilu Facebook.

Co grozi za niepłacenie podatków?

18 luty 2015 r.

Podatnicy i płatnicy, którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań, są narażeni na uciążliwe konsekwencje ? w szczególności finansowe. Spóźnienia w płatnościach grożą nie tylko koniecznością zapłacenia odsetek. Mają też o wiele poważniejsze skutki:

  • grzywna - sankcje dotyczą zarówno podatników (w przypadku gdy brak płatności wiąże się z "uporczywością", polegającą na cyklicznym płaceniu podatku po terminie lub długotrwałemu niepłaceniu), jak i płatników (w tym przypadku kara może zostać nałożona już za jednorazowe uiszczenie wpłaty po terminie i w zależności od kwoty podatku czyn ten traktowany jest jako wykroczenie skarbowe lub przestępstwo skarbowe;
  • egzekucja długu - przymusowe ściąganie niezapłaconych podatków następuje w trybie przyspieszonym i obejmuje cały majątek podatnika lub płatnika (jeżeli pozostaje on w związku małżeńskim, dotyczy to również majątku wspólnego). Dodatkowo trzeba się liczyć z kosztami postępowania egzekucyjnego;
  • brak możliwości udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego - poza pewnymi wyjątkami.

Podatniku/płatniku, pamiętaj - terminowe opłacanie należności podatkowych nie tylko uchroni Cię od stresu, ale też pozwoli uniknąć niepotrzebnych, dodatkowych kosztów.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące rozliczeń podatkowych - zapraszamy do kontaktu.

 

Potrzebujesz
więcej informacji?
Napisz do nas!

Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania.

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź treść wiadomości

Strona korzysta z plików Cookies (Polityka prywatności)

© 2024 | Trames sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stronę wykonało: avangardo.pl

RABAT 50%

Dla wszystkich nowych klientów!

3 miesiące - tylko 50% ceny.

 

ZADZWOŃ TERAZ!

tel. 91 424 43 47